Shopping cart

Янголята

На свято Святий Миколай зі своїми помічниками-янголятками складав на сани подарунки дітям. Він запропонував янголятам Віті і Міті, щоб вони полетіли з ним і допомагали йому розкладати подарунки. Вони погодилися і полетіли. Але янголята так втомилися після складання подарунків, що, ледь сівши на сани, заснули.

Коли Святий Миколай пролітав над лісом, янголята впали. Оскільки вони були ще маленькими, то не вміли літати. Вітя і Мітя потрапили у великий замет і ледве вилізли з нього. Коли малюки вибралися і трохи пройшли, то побачили зайченя, яке гірко плакало. Янголята запитали його, чому ж воно плаче. “Я дуже хочу морквину, а тепер зима, і морквини ніде немає». Вітя трохи походив лісом, потім вийшов на поле і знайшов морквину. Зайченя дуже зрадів і запищало. Прискакала його мама і запитала, чому воно пищить. Зайчик відповів, що два янголята врятували його від голоду, давши йому морквину. Зайчиха запитала у янголят, як їй їх віддячити. Вони сказали, що їм треба до Святого Миколая. Трохи подумавши, мама зайченяти мовила: “Вам треба йти до великої Сови, вона знає все на світі. Тільки вона відведе вас до Миколая. Але ніхто не знає, де вона зараз. Вона постійно змінює своє місце проживання”.

Вітя і Мітя пішли далі і побачили руденьку пухнасту грудочку. Це було маленьке лисеня. Вони підійшли до нього і запитали, чому воно лежить прямо на дорозі. Лисеня відповіло: “Тут знаходиться наше лисяче містечко. У ньому більше сотні норок, і я не знаю, яка з них – нора моєї сім’ї». Янголята швидко розібралися, в якій норі живуть тато і мама лисеняти, і відвели його туди. Батьки були щасливі побачити свого сина. І разом заговорили, що не знають, як за це віддячити Віті і Міті. Янголята сказали, що шукають велику Сову. Лис і лисиця відповіли, що не знають, де живе Сова, але сьогодні бачили її над лисячим містечком.

Янголята побрели далі. Раптом їм на голову впало сіре пташеня. Це було совеня. Воно випало з гнізда і не знало, як піднятися наверх. Янголята теж не знали, як йому допомогти. І тут Мітя згадав, що у нього на спині зав’язана мотузка. Він закинув мотузку на найвищу гілку і сказав, щоб Вітя і совеня взяли його за крила. Вони піднялися і побачили велику мудру Сову. Вона зраділа, що її син повернувся, і віддячила янголят. Вони розповіли їй про свої пригоди, що їм треба до Святого Миколая. Сова веліла малюкам сісти на неї, і вона віднесе їх до Миколи. Вітя і Мітя залізли сові на спину і незабаром опинилися поруч зі Святим Миколаєм. І саме вчасно – адже потрібно було розкладати дітям подарунки.

Leave a Reply